تبلیغات
حقوق و دانستنیهای آن + (دانلود رایگان آهنگ جدید خوانندگان ، نمونه سوالات ، مقالات ) - مطالب هفته دوم اسفند 1388
 
حقوق و دانستنیهای آن + (دانلود رایگان آهنگ جدید خوانندگان ، نمونه سوالات ، مقالات )
 
 
دوازدهم اسفند 88 :: نویسنده : وفادار و قانونمند

تغییرات طبیعی پستان ها

خط شیری بطور طبیعی در قبل از تولد نوزاد ناپدید خواهد شد. گاهی اوقات قسمتی از این خط شیری كه باید از بین می رفت، باقی مانده و تشكیل نوك پستان اضافی و یا حتی در بعضی مواقع، یك پستان اضافی را می دهد. وجود نوك پستان اضافی در خانمها شایع می باشد و از هر 100 خانم حدود یك الی چهار نفر دارای نوك پستان اضافی هستند. این نوك پستان اضافی معمولاً در زیر پستان طبیعی و بر روی خط شیری قرار دارد در حالیكه پستانهای اضافی اكثراً در زیر بغل خانمها ایجاد میشوند. نوك پستان و یا پستان اضافی می توانند همانند پستانهای طبیعی دچار بیماریهای خاص پستان شوند. یك پستان اضافی كه باعث مشكلاتی میشود (خواه مشكلات بدنی و خواه مشكلات روانی) را می توان در صورت نیاز با عمل جراحی برداشت.

نوع مطلب : آموزش مسائل جنسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوازدهم اسفند 88 :: نویسنده : وفادار و قانونمند

شیمی درمانی

در شیمی درمانی از تركبی از داروهای ضدسرطان (معمولاً سه دارو) استفاده میشود. هدف اصلی از مصرف این داروها، شناسایی و كشتن سلولهایی است كه به طور فعالی رشد و تكثیر می یابند. متأسفانه، داروهای ضد سرطان قادر به تشخیص سلولهای سرطانی به طور اختصاصی نمی باشند و در نتیجه سایر سلولهای فعال از نظر رشد و تكثیر مثل سلولها یا گلبولهای خون، مغز استخوان و مو را نیز از بین می برند. مغز استخوان، یك بافت خیلی مهم در بدن می باشد زیرا تولید سلولها یا گلبولهای خون و سلولهای سیستم ایمنی بدن كه با عفونتها مبارزه می كنند را به عهده دارد. داروهایی كه باعث تخریب و از بین رفتن این سلولها می شوند موجب بروز عوارضی مثل كم خونی، ایجاد عفونتها و مشكلاتی در لخته شدن خون می كنند به طوریكه با هر ضربه كوچكی، امكان خونریزی وجود دارد. با این حال، مشكل اصلی در خون، گلبولهای سفید آن می باشد كه قسمتی از دفاع بدن در مقابل عفونتها است.
هنر و علمی كه در درمان موفقیت آمیز سرطان با استفاده از شیمی درمانی وجود دارد، استفاده ز بهترین تركیب از داروهای ضدسرطان میباشد كه حداقل آسیب را به سلولهای خون وارد آورده و در همان حال، حداكثر صدمه را به سلولهای سرطانی بزند.

بقیه در ادامه مطلبادامه مطلب


نوع مطلب : آموزش مسائل جنسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوازدهم اسفند 88 :: نویسنده : وفادار و قانونمند

عفونت پستان

عفونت پستان اغلب در خانمهای 18 تا 50 ساله دیده میشود، اما امروزه از میزان آن به مقدار قابل توجهی كاسته شده است. گرچه عفونت پستان در هر زمانی ممكن است رخ دهد اما بسیاری از عفونتهای پستان در هنگام شیردادن به نوزادان ایجاد میشوند.

نوع مطلب : آموزش مسائل جنسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


درمان ناتوانی جنسی بدون استفاده از دارو

ناتوانی جنسی چیست؟


در گذشته ناتوانی جنسی را در مردان عدم فعالیت آلت جنسی می دانستند اما امروزه علاوه بر این به معنای ناتوانی در بیرون راندن اسپرم هم می باشد.

دو نوع ناتوانی جنسی وجود دارد: اولیه و ثانویه. مردانی كه ناتوانی جنسیشان از نوع اولیه است هیچگاه توانایی كافی برای انجام یك رابطه جنسی را به طور مطلوب نداشته اند. این نوع ناتوانی بسیار نادر است و معمولاً دلایل عمیق روانشناسی مثل ترس از صمیمیت، احساس گناه و اضطراب دارد.

در ناتوانی جنسی ثانویه توانایی فعال شدن آلت جنسی بعد از مدت زمانی فعالیت نرمال از دست داده می شود، و این نوع متداول تر می باشد. مردانی كه دچار ناتوانی جنسی ثانویه هستند فقط توانایی انجام 25 درصد از فعالیت جنسی را دارند. این نوع ناتوانی معمولاً به طور تدریجی ایجاد می شود و درمانش هم نسبت به نوع اول ساده تر می باشد.

دلایل بروز ناتوانی جنسی
اگرچه مردان میانسال و كهنسال بیشتر در معرض این ناتوانی هستند، اما ناتوانی جنسی می تواند گریبان گیر هر مردی شود حتی در جوانان هم دیده شده است. طبق آمار حدوداً 10 تا 15 میلیون مرد در آمریكا با این مشكل دست به گریبانند. دلایل اصلی ناتوانی جنسی به شرح زیر است:

بیماری ها
طبق تحقیقات پزشكی 70 درصد از ناتوانی های جنسی از عواقب ابتلای افراد به دیابت، بیماری های كلیه، سفت شدگی بافت ها، اختلالات غدد، بیماریهای آوندی، فشار خون بالا و همچنین بیماری های اعصاب می باشد. بین 50 تا 60 درصد كلیه افراد مبتلا به دیابت دچار ناتوانی جنسی هستند. ممكن است كه ناتوانی جنسی علامتی برای ابتلای شما به بیماری جدی تر باشد كه از آن خبر ندارید پس اگر دچار ناتوانی جنسی هستید، سریعاً دنبال درمان های تخصصی باشید.

معالجات
برخی از داروها كه برای درمان فشار خون، زخم معده، افسردگی، سرطان پروستات و همچنین داروهایی كه برای جلوگیری از طاسی و كمك به رژیم های غذایی استفاده می شوند ممكن است عوارض جانبی مثل ناتوانی جنسی داشته باشد. در اینگونه موارد این ناتوانی جنسی فقط تا زمانی كه از این داروها استفاده می كنید طول میكشد.

اعمال جراحی
جراحی های انجام شده بر روی نخاع، پروستات، مثانه و لگن خاصره ممكن است با قطع بعضی عصب ها، بافت ها، ماهیچه ها و شریان های مورد نیاز به ناتوانی جنسی منجر شوند.

بقیه در ادامه مطلبادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوازدهم اسفند 88 :: نویسنده : وفادار و قانونمند

ساختمان داخلی پستان

آسان ترین راه برای اینكه به ساختمان داخلی پستانها پی ببریم این است كه آن را با یك درختچه مقایسه نماییم. برگهای آن را اصطلاحاً لبول می نامند. این لبولها تولید شیر می كنند كه از طریق شاخه هایی كه شبكه ایی از مجاری كوچك را تشكیل می دهند تخلیه میشود. این مجاری كوچك نیز به نوبه خود به 12 یا 15 مجرای اصلی بزرگ متصل میشوند كه از آنجا شیر را به سمت نوك پستان خارج می كنند. نوك پستان را باید بعنوان تنه درختچه فرض نمایید. همانند یك درختچه، شبكه شاخه ها یا مجاری پستان به صورت نامنظم هستند و مانند قطعات یك پرتقال، قرینه نمی باشند. لبول ها قسمتی از پستان هستند كه نسبت به
بقیه قسمتهای پستان، بیشتر مستعد ابتلاء به بیماری می باشند. مجاری پستانها كمتر دچار بیماری میشوند. فضایی كه شما در بین برگها و شاخه های یك درختچه مشاهده می كنید در پستان توسط بافت همبندی پر شده است كه یك نقش نگهدارنده برای پستان دارد. دور تمام اینها، یك لایه از چربی در بین قسمتهای تولید كننده شیر در پستا و پوست وجود دارد. پستانها توسط عضلات سینه كه در زیر آنها قرار دارند، محافظت و نگهداری میشوند. تقویت كردن این عضلات با انجام تمرینات ورزشی مناسب، تنها راه تغییر دادن شكل پستانها می باشد (البته به غیر از انجام عمل جراحی).
تمرینات ورزشی هیچگونه اثری بر روی اندازه یا شكل خود بافت پستان ندارند.

نوع مطلب : آموزش مسائل جنسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوازدهم اسفند 88 :: نویسنده : وفادار و قانونمند

سونوگرافی از پستان

اشعه ایكس كه در ماموگرافی به كار می رود نمی تواند به آسانی از پستان خانمهای زیر 35 سال عبور كند. این امر، اغلب گرفتن تصاویر با كیفیت نسبتاً خوب را دچار مشكل می سازد زیرا پستانهای این خانمهای جوان خیلی متراكم و فشرده می باشد. در چنین مواقعی می توان از سونوگرافی استفاده نمود. سونوگرافی برای خانمها وسیله ای آشنا می باشد زیرا در هنگام بارداری نیز برای بررسی وضعیت جنین از آن استفاده می كنند. سونوگرافی می تواند به ما نشان دهد كه توده ای كه در پستان می باشد آیا در داخل آن پر از مایع است (كیست) و یا اینكه غده ای توپر می باشد. با استفاده از سونوگرافی می توان تشخیص داد كه آیا توده مورد نظر، بدخیم می باشد یا خوش خیم.

نوع مطلب : آموزش مسائل جنسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوازدهم اسفند 88 :: نویسنده : وفادار و قانونمند

معاینه پستان توسط پزشك

پزشك ابتدا پستان های شما را نگاه خواهد كرد و این در حالی خواهد بود كه دستهای شما به حالت عادی در طرفین قرار دارد. سپس پزشك از شما خواهد خواست كه دستهایتان را به بالای سرتان ببرید و در آخر نیز از شما می خواهد كه دستهای خود را به طرفین كمتر خود فشار دهید. با مشاهده پستان در چنین حالتهایی، پزشك اغلب می تواند تغییراتی كه در پستان وجود دارد را كشف نماید. سپس شما باید بر روی تخت دراز كشیده و دستهایتان را زیر سرتان قرار دهید تا پزشك بتواند پستان شما را معاینه كند.
اگر در طی معاینه، پزشك متوجه وجود توده ای در پستان شود، معایناتش را در آن نقطه بیشتر متمركز كرده و سعی می كند با نگشتانش، اندازه توده را مشخص نماید. بعد از معاینه پستانها، پزشك معمولاً غدد لنفاوی زیر بغل و آنهایی كه در قسمت تحتانی گردن قرار دارند را معاینه می كند.

نوع مطلب : آموزش مسائل جنسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 12 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   
درباره وبلاگ


دانلود رایگان نمونه سوالات + مقالات + آموزش كامپیوتر و اینترنت ، آهنگ جدید خوانندگان ، سوالات امتحانی ، اختبار ، استخدامی و آموزش حقوقی دانشگاه پیام نور و ...

مدیر وبلاگ : وفادار و قانونمند
مطالب اخیر
موضوعات
نظرسنجی
شما از 20 چه نمره ای به سایت میدهید ؟جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :