تبلیغات
حقوق و دانستنیهای آن + (دانلود رایگان آهنگ جدید خوانندگان ، نمونه سوالات ، مقالات ) - مطالب هفته اول شهریور 1388
 
حقوق و دانستنیهای آن + (دانلود رایگان آهنگ جدید خوانندگان ، نمونه سوالات ، مقالات )
 
 

کتاب الکترونیکی رایگان: آشنایی با انتشارات الکترونیکی ePublishing وساخت کتاب الکترونیکی Ebook

 
 
کتاب الکترونیکی ای بوک eBook  : به طور خلاصه می توان گفت eBook یک کتاب است که به صورت غیر سنتی (چاپی) منتشر شده است. انتشارات الکترونیکی هم وجود دارد. انتشارات الکترونیکی یا ePublishing منتشر کردن یک اثر به صورت الکترونیکی است که می تواند شامل خبرنامه الکترونیکی، صفحات وب، گرافیک، موسیقی، نرم‌افزار و به خصوص کتاب الکترونیکی باشد. این تعاریف و اصطلاحات فنی هستند. ا

 

کتاب الکترونیکی چیست؟ What is eBook
کتاب الکترونیکی رویای نویسندگان است. نشرکتاب الکترونیکی برطرف کننده موانع و اشکالات انتشارات سنتی است. دیگر نویسندگان نگران رد شدن مطالب خود از طرف ناشران نخواهند بود. نویسندگان نیاز به صرف هزینه‌های سنگین چاپ کتاب نخواهد داشت.
نشر الکترونیکی آغاز راه نویسندگان جوان و تازه کار است. از دیگرسو کتاب الکترونیکی رویای مدیران سایت‌های اینترنتی است؛ زیرا راه مناسبی برای کسب ترافیک زیاد در سایت‌های اینترنتی استفاده از eBook است که این آرزوی هر مدیر سایتی است.
تهیه یک کتاب الکترونیکی نیاز به برنامه نویسی با زبان‌های برنامه نویسی تخصصی و دشوار ندارد. به سادگی تهیه و منتشرمی‌شود. یک محصول اطلاعاتی بسیار جذاب در اینترنت که طرفداران زیادی هم دارد. کتاب الکترونیکی یک اتحاد میان نویسندگی و بازاریابی اینترنتی نیز هست.

● چگونگی ساخت کتاب‌های الکترونیکی
برای ساخت و عرضه یک کتاب الکترونیکی در مرحله اول به مطالب مکتوب نیاز خواهیم داشت. پس از آن، نرم‌افزاری برای تبدیل این مطالب به قالب الکترونیکی لازم است. در گام بعدی به سایتی نیاز دارید که وظیفه بازاریابی محصول شما را به عهده بگیرد. البته در این بین باید به بعضی فنون بازاریابی آشنایی داشت.
ناگفته نباید که باید برای دریافت وجوه نقدی به صورت online نیز تدبیری بیندیشید. البته این در صورتی است که نخواهید کتاب خود را به شکل رایگان ارائه کنید.
البته باید روشی برای ارسال کتاب الکترونیکی به متقاضی هم داشته باشید. یکی از روش‌های رایج برای ساخت کتاب الکترونیکی، عرضه مطالب درقالب PDF است. برای کار با این قالب و یا تبدیل فایل‌های Word به PDF باید مجموعه نرم‌افزاری Adobe Acrobat از جمله Reader ، Writer وDistiller و یاسایر نرم‌افزارهای کار با فایل‌های PDF را دراختِیار داشته باشید.اما معمولا مخاطبان کتاب‌های الکترونیکی قالب EXE یا خود اجرا را برای خواندن بیشتر ترجیح می دهند. برای این گونه فایل‌ها نیز نرم‌افزار وجود دارد. به طور کلی نرم‌افزار‌های کتاب سازی (ebook compiler) به دودسته تقسیم می‌شوند:
۱)‌ نرم‌افزار‌هایی که فایل‌های html و متنی را به فرمتی غیر ازEXE تبدیل می کنند.
۲)‌ نرم‌افزار‌هایی که فایل‌های html را به EXE تبدیل می کنند.
شما برای ساختن این نوع فایل‌ها و خواننده برای اجرای آن به نرم‌افزار Acrobat Reader نیاز دارید. فایل‌های PDF معمولا سازگاری بیشتری با چاپگر دارند اما از نظر مرور مطالب برای خواننده شناوری لازم را ندارند. اما ویژگی بسیار برجسته آنها سازگاری با انواع مختلف ویندوز و کامپیوتر است. همچنین کامپایلرهایی وجود دارند که به یک پردازشگر نوشتار درونی مجهز هستند که می توان متن را به صورت مستقیم در خود کامپایلر نوشت. از جمله این نرم‌افزار‌ها به neobook professional و win ebook می توان اشاره کرد.

● یک روش ساده تر برای ساخت کتاب الکترونیکی
در اینجا ساده ترین روش تهیه و ساخت یک کتاب الکترونیکی‌ ( PDF) بدون هیچ برنامه اضافی در سیستم را بررسی می کنیم به این امید که این روش ساده قدمی برای به وجود آمدن کتاب‌های الکترونیکی بیشتر، بهتر و مفیدتری باشد.

▪ اولین قدم، به وجود آوردن فایلی از متن کتاب در برنامه‌های ویرایش متن نظیر Word Pad یا Microsoft Word است. توجه شود Word Pad و Word برنامه‌هایی هستند که در تمام سیستم‌ها موجود است .
▪ قدم دوم، تبدیل فایل متن با فرمت doc یا هر فرمت دیگری به فرمت PDF که فرمت معمول کتاب‌های الکترونیکی است، برای این کار از نرم‌افزارهای شرکت Adobe مبتکر برنامه Acrobat و کتاب‌های الکترونیکی استفاده می کنیم.
با کلیک بر روی گزینه Convert a file پنجره جدیدی باز می‌شود، از گزینه Browse فایل مورد نظر برای تبدیل را انتخاب کرده و بعد از انتخاب Optimization Setting گزینه eBook را انتخاب می کنیم.
پس از آن با کلیک روی گزینه Delivery Method گزینه‌ Wait for PDF conversion browser را انتخاب می کنیم ، سپس دکمه Create PDF. بعد از چند ثانیه PDF شما حاضر است ، برای مشاهده View PDF را انتخاب کنید.
        
● ارزشهای افزوده نشر کتاب در محیط وب
فرآیندهایی که ارزشهای جدیدی به نشر کتاب در محیط وب می‌افزایند، عبارت‌اند از:

الف) دسترسی همزمان به نسخه‌ای واحد ازکتاب الکترونیکی.
محیط وب این امکان را در اختیار ناشران و نویسندگان قرار می‌دهد تا بتوانند نسخه‌ای واحد از کتابهای خود را به طور همزمان در دسترس تعداد بی‌شماری از خوانندگان قرار دهند و بدین ترتیب در هزینه‌های گزاف چاپ، صحافی، و توزیع کتاب با شمارگان بالا صرفه‌جویی کنند. به تعبیر دیگر، فقط کافی است یک نسخه از کتاب تولید شود و در محیط وب در دسترس قرار گیرد، بدین ترتیب همه خوانندگان قادر خواهند بود به طور همزمان کتاب مورد نظر را مطالعه کنند. بدیهی است که این خود یکی از مهم‌ترین ارزشهای افزوده محیط وب نسبت به کتابهای چاپی است.
در دنیای چاپ باید برای هر خواننده، یک کتاب تولید شود که منجر به افزایش هزینه‌های انتشار می‌شود. اهمیت این موضوع هنگامی آشکار می‌شود که ناشری توانایی مالی برای چاپ یک اثر با مخاطبان کم را نداشته باشد. این موضوع به‌ویژه در خصوص انتشار کتابهای تخصصی در کشور ما بیشتر به چشم می‌خورد، زیرا تعداد بسیار کمی از خوانندگان ممکن است آنها را خریداری کنند. محیط وب این امکان را به ناشران می‌دهد تا با کم‌ترین هزینه ممکن، چنین منابعی را به صورت الکترونیکی در دسترس تعداد بی‌شماری از خوانندگان قرار دهند.

ب) افزودن اطلاعات چند رسانه‌ای.
محیط وب، این امکان را می‌دهد تا به راحتی علاوه بر متن، صوت، تصویر، و ویدئو نیز در کتابهای الکترونیکی گنجانده شود. در دنیای چاپی فقط می‌توان عکسهای رنگی یا سیاه و سفید را به کتاب اضافه کرد و امکان استفاده از صوت، انیمیشن، و ویدئو به عنوان بخشی از کتاب و یا اطلاعات تکمیلی به منظور تفهیم هر چه بهتر مفاهیم وجود ندارد. چنین رویکردی امروزه، به ویژه در برخی دایرة‌المعارفها، و فرهنگهای موجود در محیط وب دیده می‌شود. تلفظ صحیح کلمات، استفاده از موسیقی، کلام، انیمیشن، و ویدئو برای تشریح مفاهیم نوشتاری در کتابهای الکترونیکی به ویژه کتابهای کودکان از اهمیت بسزایی برخوردار است. محیط وب علاوه بر اینکه امکان افزودن اطلاعات چند رسانه‌ای را به قالبهای مختلف می‌دهد، محدودیت اشغال فضای زیاد از حافظه را در دیسک‌های فشرده ندارد.

 

بقیه در ادامه مطلبادامه مطلب


نوع مطلب : دانلود نرم افزار، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


هک موبایل : نرم افزارهای بدافزار Malware Mobile ، ویروس مویایل Mobile virus ، کرم و تروجان تلفن همراه

 
 
راستی تا حالا با هک گوشی تلفن همراه یا هک موبایل روبرو شده اید، یا  واژه ویروس موبایل شنیده اید راستی در مورد نفوذ در گوشی تلفن همراه چه می دانیددر ادامه باه مرور می کنیم تا بیشتر با روش و طریقه هک موبایل آشنا شویم، شاید مانند هک وبلاگ یا وبسایت قابل پیشگیری باشد
یدافزار یا Malware عنوان جمعی برای شرح برنامه های بدخواهانه است، برنامه هایی که ناخواسته بروی سیستم نصب شده و اطلاعات محرمانه شخصی از قبیل نام کاربری، پسورد ایمیل یا کارت های اعتباری و….. را به شخص خاصی ارسال مینماید و دسته ای از malware ها این توانایی را دارند که کنترل سیستم قربانی را نیز در دست بگیرند. این برنامه ها شامل ویروسها، تروجان Trojans ، جاسوس افزارSpayware ، افزار تبلیغات Adware ، Rootkits ، Netbots ، Backdoors ، کی لاگ Key-Loggers ، Fraudulent dialer و غیره می باشد. بعضی ها هم شامل فشینگ Phishing ، فارمینگ Pharming می باشند. تمام این موارد در کامپیوتر و رایانه عنوان می شود .
 
آیا در تلفن همراه و گوشی موبایل هم این نوع برنامه ها و نرم افزار مخرب وجود دارد؟
سرانجام، روزی كه جامعه متخصصان امنیت كامپیوتر سال‌ها آن را پیشگویی می‌كردند، فرا رسید. فرادی كه درباره بدافزارها تحقیق كرده‌اند، به خوبی می‌دانستند كه با گذشت زمان این نرم‌افزارها به دستگاه‌ها و گوشی‌های موبایل نیز نفوذ می‌كنند.
از آنجا كه تلفن‌های موبایل به تلفن‌های هوشمند تبدیل شده‌اند (یعنی علاوه بر دریافت برنامه‌ها از اینترنت و قابلیت به اشتراك‌گذاری نرم‌افزارها با استفاده از اتصال بلوتوث، امكان ارسال پیام‌كوتاه به سراسر جهان و بهره‌گیری از كارت‌های حافظه را نیز دارند)، قابلیت‌های جدید این دستگاه‌ها منجر به پدید آمدن نقاط آسیب‌پذیری جدید شده‌اند. افراد خرابكار همواره به ‌دنبال كشف نقاط ضعف دستگاه‌ها و استفاده از آن در راستای اهداف نامشروع خود هستند.
ویروسها، کرمها و تروجانها محدود به کامپیوترهای شخصی نمی باشد. با رشد و همگانی شدن تلفنهای هوشمند و وسایل ارتباطی (کامپوترهای ضروری کوچک) برنامه های مخرب برای موبایلها وبسیار زیاد و متنوع شده است. آنتی ویروس کسپرسکی برای موبایل یک راه حل ساده و قابل اطمینان جهت حفاظت از گوشیهای هوشمند از برنامه های مخرب که هدفشان پلاتفرمهای موبایل می باشد را ارائه می کند. با گسترش آنتی ویروس کسپرسکی برای موبایل، لابراتوارهای کسپرسکی آخرین تکنولوژی موجود و تجربه طولانی خود در زمینه آنتی ویروس را برای حفاظت پلاتفرمهای موبایل ترکیب کرده است .
آنتی ویروس کسپرسکی برای موبایل یک راه حل ساده و قابل اطمینان جهت حفاظت از گوشیهای هوشمند از برنامه های مخرب که هدفشان پلاتفرمهای موبایل می باشد را ارائه می کند.
ویروسها، کرمها و تروجانها محدود به کامپیوترهای شخصی نمی باشد. با رشد و همگانی شدن تلفنهای هوشمند و وسایل ارتباطی (کامپوترهای ضروری کوچک) برنامه های مخرب برای موبایلها وبسیار زیاد و متنوع شده است.
با گسترش آنتی ویروس کسپرسکی برای موبایل، لابراتوارهای کسپرسکی آخرین تکنولوژی موجود و تجربه طولانی خود در زمینه آنتی ویروس را برای حفاظت پلاتفرمهای موبایل ترکیب کرده است .
این راه حل حفاظت مؤثر برای تلفنهای هوشمند و اطلاعات شخصی و برنامه های مخرب را ارائه می کند.

برنامه های مخرب برای موبایل ها
برنامه های مخرب  نظیر ویروس های تلفن همراه چه مشکلاتی را برای موبایل شما ایجاد می کنند:
• ارسال انبوه پیام های کوتاه SMS و یا MMS و یا شماره
• شماره گیری تلفنهای راه دور گران قیمت بدون اطلاع شما
• حذف اطلاعات شخصی شما مانند دفترچه تلفن، فایلها و ... – دزدیدن اطلاعات محرمانه.
• غیر فعال کردن امکانات تلفن همراه شما مانند : دوربین ، پیام کوتاه ، بازی ها ، موزیک و .... یا غیر فعال کردن تمامی امکانات موبایل شما.
• استفاده بیش از حد معمول باطری در زمانی کوتاه
• ارسال فایل های آلوده با استفاد ه از تلفن همراه و با نام شما (ازطریق: ایمیل، ارتباط بی سیم ، بلوتوث و سایر روشهای ارتباطی)،
• انتقال کدهای مخرب به کامپیوتر به هنگام ارتباط .

چگونه برنامه های مخرب به موبایل شما دسترسی خواهند داشت؟
• از طریق ارتباط بلوتوث Bluetooth
• از طریق پیام های MMS
• به هنگام دریافت فایل از منابع غیر قابل اطمینانتاریخچه پیدایش ویروس و برنامه های مخرب، بد افزار تلفن همراه- موبایل
امروزه ویروس‌ها قابلیت انتقال بی‌سیم را به‌دست آورده‌اند و دستگاه‌های موبایل را در سراسر دنیا آلوده می‌كنند. شركت‌های امنیتی، اپراتورهای تلفن همراه و سازندگان گوشی‌های موبایل قصد دارند قبل از آن‌ كه دیر شود، جلوی این تهدیدات را بگیرند.)منبع: ساینتیفیک امریکن(

اولین نرم افزار مضر تلفن همراه - موبایل
حدود چهار سال قبل، متخصصان امنیت، اولین نرم‌افزار مضر را كه به ‌طور مشخص برای حمله به تلفن‌های هوشمند ایجاد شده بود، شناسایی كردند. بدافزاری موسوم به Caribe، به‌معنای واقعی یك ویروس كلاسیك بود كه هدف از ایجاد آن قدرت‌نمایی نویسندگان آن بود. این ویروس برای كپی‌كردن خود روی سایر دستگاه‌های موبایل، در گوشی میزبان اتصال بلوتوث را فعال می‌كرد و موجب اتمام باتری آن می‌شد.
نویسنده ناشناس این ویروس كه احتمالاً در اسپانیا مستقر بود، به جای انتشار ویروس Caribe در گوشی‌های موبایل، تصمیم گرفت آن را در یك وب‌سایت معرفی كند، اما پس از دو ماه، خرابكاران دیگری ویروس Caribe را در جنوب شرق آسیا منتشر كردند كه پس از مدت زمان اندكی جهانی شد.
با این‌كه متخصصان به دنبال یافتن چنین ویروس‌هایی بودند، آمادگی لازم را برای مقابله با آن نداشتند. كارمندان مؤسسه امنیتی F-Secure به محض انتشار ویروس، شروع به بررسی آن كردند. این ویروس در واقع نوعی كرم نرم‌افزاری محسوب می‌شد.

ساخت و انتشار آنتی ویروس- ویروس کش قوی تلفن همراه - موبایل
با این حال برخلاف ویروس‌های كامپیوتری كه با استفاده از یك كامپیوتر خارج از شبكه‌ و سایر كامپیوترها می‌توان آن‌ها را مورد بررسی قرار داد، برای بررسی و آزمایش ویروس Caribe هیچ محل امنی وجود نداشت؛ زیرا به محض روشن‌كردن تلفنِ تحت نفوذ ویروس، احتمال انتشار آن به سایر دستگاه‌ها با استفاده از اتصالات بی‌سیم وجود داشت.
به همین دلیل، چهار عدد گوشی آلوده ویروس Cabire را به پناهگاه موجود در ساختمان مؤسسه منتقل كردند و برای اجتناب از ورود سایر كارمندان به این پناهگاه و آلودگی احتمالی گوشی موبایل آن‌ها به این ویروس، نگهبانی را در مقابل درِ آن مستقر كردند. در همان سال، مؤسسه F-Secure دو لابراتوار ویژه احداث كرد كه تمام دیوارهای آن‌ها از آلومینیوم و مس پوشیده شده بود. این لابراتوارها در مقابل انتشار امواج مایكروویو مقاوم بودند و بدین ترتیب امكان بررسی انواع جدید بدافزارها فراهم شد.
با این‌كه نگارش اولیه ویروس Caribe تقریباً بی‌ضرر بود، برخی از ویروس‌نویسان برای تغییر نحوه عملكرد و افزایش تأثیرات مخرب آن اقدام كردند و انواع جدیدی از حملات ویروسی را علیه ابزارهای موبایل طراحی نمودند. از این پس ویروس‌های موبایل توانایی غیرفعال كردن گوشی‌های تلفن، پاك‌كردن اطلاعات یا ارسال پیام‌های كوتاه پرهزینه را (كه به شماره‌هایی در مناطق دوردست ارسال می‌شد) به‌ دست آوردند.

 
بقیه در ادامه مطلبادامه مطلب


نوع مطلب : آموزش موبایل، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


معرفی وبلاگ و وبسایت به گوگل و یاهو: SEO -Search Engine Optimizer بهینه ساز موتور جستجو

 
 
به راحتی می توان  وب سایت یا وبلاگ را به موتورهای جستجو گوگل Google و یاهو Yahoo  و دیگر جستجوگرهای معرفی نمود تا در نتایج جستجو در رده های اول تا دهم قرار گیرد. این دانش فنی  سئو نام دارد
SEO خلاصه ای از عبارت Search Engine Optimizer (بهینه ساز موتور جستجو) می باشد. این کلمه همچنین مفهوم عام تر بهینه سازی موتور جستجو (Search Engine Optimization) را شامل می شود. وظیفه  SEO ها (بهینه ساز های موتور های جستجو) فراهم آوردن امکانات مختلف برای سایت ها و وب مسترها گرفته از بهینه سازی ساختار سایت، ثبت در موتورهای جستحو و دایرکتوری ها، ایجاد امکان تبادل لینک و دیگر سایت ها و .. می باشد.  سئو که امروزه به یک علم جهانی تبدیل شده در واقع هدف آن افزایش رتبه سایت ها در موتورهای جستجو (بخصوص در محبوب ترین آنها یعنی Google) و در نتیجه آن افزایش بازدید کنندگان هدفمند آن سایت می باشد.
 

 

 


در این مقاله  این کتاب سعی بر آن شده تا با معرفی ویژگی های موتورهای جستجو و روش های  سئو بتوان راهکارهای مناسبی برای بهینه سازی سایت ها بکار گرفت.

SEO و SEM •  SEO (Search Engine Optimization):  بهینه سازی موتور جستجو
  SEO بیشتر به بهینه سازی سایت شامل اصلاح ساختار سایت برای بهبود رتبه آن در موتورهای جستحو توجه دارد و در واقع در علم  سئو سعی می شود با استفاده از دلالانی بنام موتورهای جستجو و علاقمند کردن آن ها به یک سایت از آنها برای افزایش بازدید کنندگان و بهبود سایت استفاده کرد.

 • SEM (Search Enginge Marketing):
 بازاریابی با موتور جستجو توجه SEM تماما معطوف افزایش بینندگان یک سایت و درنتیجه بالابردن فروش می باشد که بیشتر مورد توجه سایت های تجاری قرار می گیرد (که در واقع در آنها مشتری مساوی است با پول!) در حقیقت SEM مفهوم گسترده تری از  SEO و  SEO زیرمجوعه ای از SEM می باشد. روش هائی که در SEM کاربرد دارد علاوه بر روش های  SEO شامل بررسی رقبا، مدیریت یک وبسایت، تحلیل آمارها و پیشرفت ها و پسرفت ها و .. می باشد.

 پاسخ همراه با اعلان عنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند


● چه کسانی به SEO احتیاج دارند؟
 هر وب سایتی یا وبلاگی  که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت میکند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی میباشد، و مطالعات نشان داده است که پهنه عظیمی از کابران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجوی پیدا کرده اند.
 اگر شرکت شما نظر به ساخت یک وب سایت جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود را دارد باید توجه داشته باشید که برای پیشرفت باید SEO را در الویت قرار دهید. به خاطر داشته باشید که SEO شما را به مسابقه بزرگ می برد و شما را در بازار معرفی میکند.

● ابزارهای SEO  بهینه سازی برای موتورهای جستجو چیست؟
در اینجا میخواهیم درباره ابزارهای SEO یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو صحبت کنیم و تعدادی از آنها را معرفی کنیم. ▪

 Keyword Suggestion پیشنهاد دهنده ی کلمات کلیدی:
همانطور که در بالا گفتیم کلمات کلیدی در جذب موتورهای جستجو نقش به سزایی دارند. شما میتوانید با استفاده از Keyword Suggestion کلمات کلیدی بهتر و جذاب تری را انتخاب کنید.

 ▪ Google Rank Checker
چک کننده ی امتیاز شما در گوگل: موتور جستجوی گوگل با محاسباتی خاص و دقیق به وب سایت ها امتیاز میدهید, هر چه امتیاز سایت شما در گوگل بالاتر باشد ارزش سایت شما بالاتر است. معمولا چک کردن این امتیاز آسان نیست اما این ابزار در بیشتر سایت های مرتبط باTools SEO کار شما را آسان کرده و شما میتوانید به راحتی امتیاز خود را در گوگل چک کنید.

▪ Link Popularity محبوبیت لینک:
محبوییت لینک به شما نشان میدهید که در موتورهای جستجوی مختلف وقتی شما را جستجو میکنند چه تعداد نتیجه ظاهر میشود و جدیدن از این ابزار برای مقایسه کردن بین چند وب سایت استفاده می شود.

▪ Search Engine Position وضعیت سایت شما در موتورهای جستجو:
 این ابزار هم تعداد نتایج جستجوی سایت شما را در موتورهای جستجوی بزرگ نمایش میدهد.
در کل Web Site Optimization Tools یا ابزارهای بهینه سازی وب سایت که انواع مختلف و متنوعی دارند.
به تازگی موتور جستجویی در ایران به نام دهیو! با آدرس www.dahio.com راه اندازی شده است که علاوه بر خدمات جستجو برای اولین بار در ایران خدماتی کامل در رابطه Search Engine Optimizationارائه میدهد.
شاهده فهرست صفحات وب سایت شما که در موتور های جستجو Index شده اند.
امروزه بخش زیادی از بازدیدکنندگان از طریق موتورهای جستجو به وب سایت ها وارد می شوند،برای اینکه متوجه شوید که وب سایت و یا وبلاگ شما در موتورهای جستجو به چه میزان Index شده است ، کافیست عبارت site:YOUR_DOMAIN_GOES_HERE را در باکس جستجوی گوگل ، یاهو و یا سرویس لایو مایکروسافت نوشته و Enter را فشار دهید. موتورهای جستجو صفحات ایندکس شده را  به شما خواهند داد.

هر سه موتور جستجوی فوق الذکر! دارای سرویس های خوبی برای وبمستر ها می باشند.
    * Google Webmaster Tools
    * Live Search Webmaster Center
    * Yahoo Site Explorer


موتورهای جستجو
موتورهای جستجو یکی از مهمترین ابزارهای ترویج و بازاریابی برای سایت ها هستند. روزانه درصد زیادی از افراد برای پیدا کردن سایتها، محصولات و خدمات از موتورهای جستجو استفاده می کنند. بنابراین لیست شدن در موتورهای جستجو برای هر سایت مهم است. اما ثبت شدن تنها، در موتورهای جستجو تضمینی برای موفقیت نیست. کاربران فقط چند صفحه اول نتیجه جستجو را می بینند و اگر چیزی را که می خواهند پیدا نکنند، با کلمات دیگری دوباره جستجو می کنند. بنابراین رقابت زیادی برای بالا بردن رتبه یک سایت ( Top Ranking ) در نتیجه جستجو وجود دارد.

SEO Components
چرا به SEO نیاز دارید؟
ادامه دارد
 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   بانك سوالات آزمون اختبار ارشد و مقالات پیام نور و آموزس كامپیوتر و اینترنت و .....

لطفا به قسمت آرشیو مراجعه فرمایید

نوع مطلب : مقالات حقوقی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


http://moghanpnu.mihanblog.com/  

   بانك سوالات آزمون اختبار ارشد و مقالات پیام نور و آموزس كامپیوتر و اینترنت و .....

نوع مطلب : آموزش حقوقی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 محاسبه اوقات شرعی  ویزه گوشی تلفن همراه و موبایل

 
هدیه وبلاگ MOGHANPNU ، آخرین و جدیدترین نرم افزارهای تقویم سال 1388  هجری شمسی نسخه جاوا  برای تمام گوشی های تلفن همراه – نسخه پی سی دانلود: نرم افزار تقویم فارسی رایجترین نرم افزار تلفن همراه در بین ایران می باشد نسخه های مختلف از نرم افزار فوق صدها هزار بار بر روی تلفن همراه ایرانیان در سراسر دنیا نصب و استفاده شده است.
برخی از امکانات قابل استفاده در نسخه جدید عبارتند از:
- استفاده آسان در تمامی تلفن های همراه
- استفاده بسیار با تمامی قابلیت های Touch در تلفن های همراه لمسی
- نمایش کلیه اطلاعات روز مناسب ها، تعطیلات، سخن روز، حدیث، اوقات شرعی، تقویم نجومی و ..
- نمایش اخبار ( اتصال به سیستم خبری از طریق RSS )
- نمایش وضعیت آب و هوا
- محاسبه و نمایش اوقات شرعی، اذان صبح ،طلوع آفتاب اذان ظهر ؛غروب آفتاب ؛اذان مفرب ,نیمه شب شرعی
قابل نصب بر روی تمامی گوشی های موبایل

 

دانلود  وبارگزاری مستقیم نرم افزاز تقویم سال 1388 هجری خورشیدی نسخه جاوا- ویزه گوشی تلفن همراه و موبایل و محاسبه اوقات شرعی
قیمت: رایگان
دانلود -  از وب سایت اصلی
Download:Free
Ver: Final
دانلود - 400 کیلوبایت


سایت سازنده
نحوه نصب بر روی گوشی:
ابتدا فایل را از حالت فشرده خارج نمایید. سپس داخل پوشه خارج شده رفته و فایل Calendar88.jar را توسط کابل به گوشی خود منتقل نمایید. آن را باز کنید و نصب نمایید. پس از نصب آیکون تقویم در قسمت برنامه های شما ظاهر می شود. در ابتدا از شما درخواست می شود که آن را ثبت نمایید. کلید تایید را انتخاب نمایید. پس از چند لحظه پیغام ثبت نرم افزار نمایان می شود.

نوع مطلب : دانلود نرم افزار، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


هیجده روش جالب و فوق العاده برای اینکه از باتری لپ تاپ و نوت بوک استفاده بهتری انجام دهیم!

 
لپ تاپ ها به سرعت جذابیت و افسون خود را هنگامی که شما باید دائما به دنبال پریز برق برای شارژ کردنشان باشید از دست می دهند. چه باید کرد تا باتری لپ تاپ حداکثر زمان ممکن برایتان شارژ نگه دارد؟ اگر می خواهید که همانند بسیاری از مردم، تجربه بدی از کار بر روی پروژه تان با لپ تاپ نداشته باشید، باید مراقب باتری لپ تاپ تان باشید تا در میانه یک کار مهم از هوش نرود.
مطمئنا رعایت این 18 مورد، نه کار آسانی است و نه کار به صرفه ای. اما پیشنهاد می کنم که تعدادی از آنها را انتخاب کنید و مرتب انجام دهید، مطمئن باشید که از نتایج راضی خواهید بود.
برای دیدن این موارد به ادامه مطلب توجه کنید.


لپ تاپ ها به سرعت جذابیت و افسون خود را هنگامی که شما باید دائما به دنبال پریز برق برای شارژ کردنشان باشید از دست می دهند. چه باید کرد تا باتری لپ تاپ حداکثر زمان ممکن برایتان شارژ نگه دارد؟ اگر می خواهید که همانند بسیاری از مردم، تجربه بدی از کار بر روی پروژه تان با لپ تاپ نداشته باشید، باید مراقب باتری لپ تاپ تان باشید تا در میانه یک کار مهم از هوش نرود.
مطمئنا رعایت این 18 مورد، نه کار آسانی است و نه کار به صرفه ای. اما پیشنهاد می کنم که تعدادی از آنها را انتخاب کنید و مرتب انجام دهید، مطمئن باشید که از نتایج راضی خواهید بود.
برای دیدن این موارد به ادامه مطلب توجه کنید.


1- پس از خرید لپ تاپ ، از آن استفاده کنید تا کاملا شارژ تمام کند، وقتی که خاموش شد آن را برای دوازده ساعت روی شارژ بگذارید.


2- دیفراگ منظم. هارد شما کارش را هر چه سریعتر انجام دهد، تقاضای کار کمتری برای هارد و باتری تان ارسال خواهد شد. با انجام مرتب سازی (Defregment) منظم هارد دیسک لپ تاپ تان کارایی آن را تا حد ممکن افزایش دهید. البته توجه داشته باشید که هنگام دیفراگ کردن حتما لپ تاپ تان به برق وصل باشد. این مرتب سازی باعث می شود که هرگاه درخواستی برای استفاده از هارد فرستاده می شود، کار با سرعت بالاتری انجام می شود و مصرف برق هارد کم می گردد و باتری مدت زمان بیشتری به کار ادامه می دهد.

 3- نور صفحه نمایشتان را کم کنید. امروزه اغلب لپ تاپ ها دارای قابلیت کم کردن نور صفحه نمایش هستند. برخی هم حتی دارای قابلیت بهبود کارکرد سی پی یو و سیستم خنک کننده هستند. پس میزان مصرف انرژی آنها را تا حد اقل ممکن کاهش دهید، تا بالاترین میزان عمر باتری را داشته باشید.

 
4- نرم افزارهایی را که در پس زمینه سیستم عامل تان اجرا می گردند خاموش کنید.همه این برنامه ها بر میزان لود سی پی یو می افزایند و به سرعت شارژ باتری تان را کاهش می دهند. همچنین برنامه های غیر ضروری را که در نوار ابزار پایین دسکتاپ در حال اجرا هستند ببندید. برای این کار، به منوی Start بروید و گزینه Run را انتخاب کنید. در پنجره باز شده کلمه msconfig را تایپ کنید و اینتر را بزنید. حال تب Startup را انتخاب کنید. در اینجا تیک کنار برنامه هایی را که به لود شدن دائم آنها نیازی ندارید بردارید. مثلا برنامه آنتی ویروس شما باید دائما در حافظه لود شود، اما مثلا برنامه Quick Time نیازی به باز بودن دائم ندارد.

 5- ابزارهای خارجی غیر ضرور را به لپ تاپ وصل نکنید. ابزارهای USB (مانند موس) باتری لپ تاپ تان را خالی می کنند. هنگامی که از آنها استفاده نمی کنید، خاموش شان کنید. مطمئنا شارژ دیگر وسایل از طریق لپ تاپ (مانند Ipod) هنگامی که لپ تاپ از باتری استفاده می کند، سریعا شارژ را خالی می کنند.اگر نیازی به کارت شبکه بیسیم و بلوتوث تان ندارید آنها را هم خاموش کنید. زیرا هنگام روشن بودن بطورت خودکار دائما برای یافتن شبکه جستجو می کنند و این کار میزان بسیار زیادی انرژی باتری را مصرف می کند.

6- رم سیستم تان را افزایش دهید. این کار به شما اجازه می دهد تا به جای اینکه سیستم مرتب از حافظه مجازی استفاده کند، پردازش هایتان را بیشتر با رم انجام دهید. حافظه مجازی برای انجام پردازش ها از هارد استفاده می کند و کارایی مصرف انرژی آن بسیار پایین است. توجه داشته باشید که افزودن رم باعث افزایش مصرف انرژی می شود، اما کارایی آن بیشتر از برنامه های شبیه سازی است که حافظه مجازی را ایجاد می کنند.

7- هارد درایو و ابزارهای سی دی / دی وی دی را خاموش کنید. میزان مصرف انرژی سی دی/ دی وی دی درایو ها از هارد هم بیشتر است. حتی وجود سی دی در درایو باعث مصرف بیشتر می گردد، حتی اگر از آن استفاده هم نشود. تا جایی که ممکن است سعی کنید که به جای درایو نوری از برنامه های درایو مجازی مانند الکل 120% استفاده کنید.

 

8- اتصالات باتری را تمیز نگه دارید. هر دو ماه یک بار پارچه ای را به الکل آغشته کرده و اتصالات فلزی باتری را تمیز کنید.این کار راندمان جابجایی انرژی بین باتری و لپ تاپ را بالا می برد.

9- از باتری تان مراقبت کنید. باتری را به کار وادارید. باتری شارژ شده را برای مدت طولانی بلااستفاده نگذارید. هر بار که باتری را شارژ می کنید، آن را حداکثر طی یک تا دو هفته استفاده کنید. همچنین، شارژ باتری های Li-On را هیچگاه کاملا خالی نکنید. در صورتی که از باتری های نیکل کادمیوم استفاده می کنید، اجازه دهید که کاملا خالی شوند و سپس آنها را شارژ کنید. باتری های جدید NiMH نیازی به این کار ندارند و باتری های Lithium-ion از آن هم بهترند.

10- هایبرنت به جای استند بای. اگر کامپیوترتان در طول روز مدتی را بدون استفاده است، آن را به گونه ای تنظیم کنید که پس مدت معینی وارد وضعیت استند بای شود. اگر چه قرار دادن لپ تاپ در حالت استند بای باعث صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی می گردد و همچنین سریعا به حالت آماده به کار بر می گردد، اما به هیچ وجه کارایی آن به اندازه صرفه جویی انرژی در حالت هایبرنت نیست. هایبرنت کردن سیستم در عین حال که باعث حفظ دوره کاری تان می گردد، ابزارهای تان را کاملا خاموش می کند تا استفاده انرژی نداشته باشند.

 11- دمای عمومی سیستم تان را پایین نگه دارید. لپ تاپ در دماهای پایین تر کارایی بهتری خواهد داشت. هرچند وقت یک بار منافذ هوا را با یک پارچه یا تمیز کننده صفحه کلید پاک کنید و یا اینکه هرسال یک بار آن را برای سرویس ببرید.

12- تنظیمات انرژی را بهینه سازی کنید. در کنترل پنل ویندوزتان از طریق گزینه Power Option میزان مصرف انرژی را بهینه کنید. برای نتایج مناسب گزینه Max battery را انتخاب کنید.

 22+1- از چند برنامه به شکل همزمان استفاده نکنید. هنگامی که از باتری استفاده می کنید، هر بار فقط یک کار را انجام دهید و سپس سراغ کار بعدی بروید. هنگامی که بر روی یک صفحه گسترده کار می کنید، برنامه ایمیل تان هم در حال کار است؛ همزمان به موسیقی هم گوش می دهید. ذهن تان را بر روی یک کار متمرکز کنید. اگر این کار را نکنید، قبل از اینکه هیچ کاری به پایان برسد باتری تان خالی شده است.

 
14- کارهای ساده را از لپ تاپ تان بخواهید. فعالیت هایی مانند چک کردن ایمیل و پردازش متن بسیار کمتر از بازی ها و پخش دی وی دی مصرف انرژی دارند. اگر در هنگام مسافرت تنها یک باتری شارژ شده دارید، در مورد نحوه کارتان عاقلانه تر فکر کنید.

 15- برای خودتان لپ تاپ های کاراتر بخرید. هم اکنون به جایی رسیده ایم که کارخانه های سازنده صحبت از باتری های یک روزکامل می کنند و لپ تاپ های کاربردی تری به بازار می آیند، سعی کنید که لپ تاپ قدیمی تان را با مدل های جدید تر و کاراتر جایگزین کنید.

16- عملکرد ذخیره خودکار را خاموش کنید. قابلیت ذخیره خودکار مایکروسافت ورد و اکسل بسیار به درد بخورند، اما برای انجام منظم این کار هارد باید بیشتر کار کند و مصرف انرژی آن بالا می رود. البته اگر آن را خاموش کنید، بهتر است که هنگامی که باتری ضعیف است این قابلیت را دوباره روشن کنید تا قبل از اینکه سیستم تان بیهوش شود کارهایان ذخیره شوند. ضمنا درخصوص استفاده از این نکته دقت بیشتری به خرج دهید تا اطلاعات تان را از دست ندهید.

17- میزان انجام کارهای گرافیکی را کاهش دهید. شما می توانید این کار را با تغییر رزولوشن صفحه نمایش و خاموش کردن قابلیت های تفننی گرافیک انجام دهید. امروزه کارت های گرافیک هم اندازه و یا حتی بیشتر از هارد دیسک مصرف انرژی دارد.

 18- همیشه هنگام مسافرت حداقل دو باتری شارژ شده را به همراه داشته باشید.
نوع مطلب : آموزش كامپیوتر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 7 )    1   2   3   4   5   6   7   
درباره وبلاگ


دانلود رایگان نمونه سوالات + مقالات + آموزش كامپیوتر و اینترنت ، آهنگ جدید خوانندگان ، سوالات امتحانی ، اختبار ، استخدامی و آموزش حقوقی دانشگاه پیام نور و ...

مدیر وبلاگ : وفادار و قانونمند
مطالب اخیر
موضوعات
نظرسنجی
شما از 20 چه نمره ای به سایت میدهید ؟جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :